Szkolenie by Paweł Mączka_MBaran_Social

TAK SZKOLIMY ZDALNIE

Zorganizuj, zaplanuj, zarządzaj,
czyli ZOOLANDIA - Rozgrywka!

Data szkolenia:                            19 maja 2021

Czas trwania szkolenia:        3 godziny

Liczba uczestników:                 do 12 uczestników

Godziny szkolenia:                    GRUPA 1:   8.30 - 12.00 - BRAK MIEJSC

                                                               GRUPA 2:   12.30 - 16.00 

Forma:                                                szkolenie online (na platformie Zoom)

Zapraszamy do wypełnienia formularza i zapisania się na szkolenie

Opis szkolenia:

„Zoolandia” to gra szkoleniowa umożliwiająca trening umiejętności menedżerskich: kierowania zespołem rozproszonym, konieczności odwrotu od mikrozarządzania i wzmocnienia rozumienia różnych ról i procesów w organizacji.

Podczas organizowanego przez nas warsztatu poznacie „Zoolandię”, doświadczycie jej potencjału i możliwości zastosowania w organizacji w kontekście wzmacniania kompetencji kierowniczych.

 

Spotkanie zaplanowane jest w formie rozgrywek połączonych z merytorycznymi modułami powiązanymi z GRĄ:

Nadeszła wielka szansa dla miasteczka Landia. Do tej pory burmistrz rwał sobie włosy z głowy, bo wpływy do budżetu z roku na rok malały: miejscowy biznes podupadał, restauracje i pensjonaty pustoszały, sklepy coraz częściej zamykano. Okolica niespecjalnie ciekawa krajoznawczo, rozległa i z dala od przemysłu nie przyciągała też od lat turystów, którym miejscowe lasy, łąki i okoliczne jeziora przestały wystarczać. Woleli atrakcje ościennych gmin: parki linowe, miniatur, parki rozrywki, geoparki, aquaparki, dinoparki - nic nie było wstanie przebić ich oferty.

Aż znalazł się poważny inwestor, pasjonat edukacji i ekologii, któremu taki stan rzeczy, szczególnie nieujarzmionej natury, bardzo odpowiadał. Zdecydował się budowę ZOO w Landii. Sprawy organizacyjne powierzył jednak burmistrzowi, a ten z kolei, nie mając pojęcia o planowaniu tego typu (i w sumie żadnych) inwestycji, zdecydował się na zatrudnienie prawdziwych fachowców…

 

I oto wyzwanie dla uczestników: trzeba będzie zorganizować i zaplanować cały proces budowy ogrodu zoologicznego, pracując w środowisku zdalnym i pod presją czasu. Każdy z ekspertów reprezentuje inny typ specjalizacji, inną lokalizację i dysponuje innym zakresem informacji.

Tylko od sposobu zarządzania nowego dyrektora  i zdolności organizacyjnych jego zespołów będzie zależało, czy inwestor wyłoży środki  i miasteczko zostanie uratowane.

Program szkolenia:

 1. Wprowadzenie do gry, instrukcja, podział na zespoły

 2. Udział w pełnej rozgrywce „Zoolandia” – 70 min

 3. Zebranie wniosków i omówienie wartości edukacyjnej i merytorycznej gry pod kątem:

 4. Pokus, starych nawyków, mechanizmów i skuteczności zdalnego zarządzania

 5. Roli zaufania we bezpośredniej współpracy z podwładnymi i kontrahentami

 6. Mikrozarządzania i jego efektywności w różnych kontekstach biznesowych

 7. Współpracy międzydziałowej i wartości przełamywania silosów.

 8. Roli odpowiedzialności i proaktywności wśród członków zespołów rozproszonych

 9. Efektywności komunikacyjnej pod presją czasu

Szkolenie dedykujemy:

 1. Przedstawicielom działów HR i osobom odpowiedzialnym za politykę szkoleniową w firmach,

 2. HR Biznes Partnerom szukającym edukacyjnych rozwiązań online,

 3. Menedżerom pragnącym poszerzyć horyzonty i własne doświadczenie szkoleniowe w aspekcie zdalnego zarządzania,

 4. Dyrektorom zainteresowanym odejściem od mikrozarządzania u swoich liderów.

Trenerzy prowadzący:

poziom_cz-b_Wegrzyn_Paulina.png

Paulina Węgrzyn

Psycholog pracy i organizacji, menadżer ds. rozwoju oraz trener w Integra Consulting. Absolwentka UAM, Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego oraz Szkoły Trenerów Biznesu INTEGRA. Prowadzi warsztaty doskonalenia umiejętności skutecznego komunikowania się w zespołach, asertywnej współpracy i budowania profesjonalnego wizerunku, etykiety słowa, obsługi i budowania trwałych relacji z klientem zewnętrznym, kreatywnych technik rozwiązywania problemów, a także zarządzania zespołami pracowników. Na co dzień kreuje nowe produkty, dba o podnoszenie jakości, transfer wiedzy i doświadczeń w zespole trenerów i konsultantów firmy, wdraża usprawnienia organizacyjne i merytoryczne. Współtwórca takich produktów jak:,gry karcianej LIGA MISTRZÓW ZARZĄDZANIA, gry online GRUBE RYBY ZARZĄDZANIA.

kwadrat_cz-b_Raczyński_Marek.png

Marek Raczyński

Trener biznesu i certyfikowany coach z kilkunastoletnim stażem. Dotychczasowe doświadczenie to ponad 5000 godzin pracy z grupami w ramach szkoleń, warsztatów i coachingów grupowych. Pracował m.in. w Komputronik jako trener i HRBP, w Lidl Polska jako Kierownik w dziale szkoleń i programów rozwojowych, w Volkswagen jako trener, coach i HRBP. Prowadzi również indywidualnie procesy coachingowe, zajmuje się tematami związanymi z szeroko rozumianym leadershipem, kierowaniem zespołem, zmianą, teambuildingiem, sprzedażą i obsługą klienta, zarządzaniem sobą w czasie, asertywnością, efektywnością osobistą, prezentacjami, oddziaływaniem, przekonywaniem, warsztatami interwencyjnymi i szkoleniami „szytymi na miarę”. Autor gry ZOOLANDIA.